ویدیو کنفرانس | کنفرانس ویدیویی چیست و موارد استفاده از آن کجاست؟

راه اندازی ویدیو کنفرانس

ویدیو کنفرانس چیست؟

ویدیو کنفرانس یک فناوری آنلاین است که به کاربران در مکان های مختلف اجازه می دهد بدون نیاز رفتن به یک مکان واحد ، جلسات رو در رو برگزار کنند. این فناوری به ویژه برای کاربران تجاری در شهرهای مختلف یا حتی کشورهای مختلف مناسب است زیرا در وقت ، هزینه و دردسرهای مربوط به سفرهای تجاری صرفه جویی می کند. موارد استفاده از ویدیو کنفرانس شامل برگزاری جلسات معمول ، مذاکره در مورد معاملات تجاری و مصاحبه با نامزدهای شغلی است.

هنگامی که یک کنفرانس ویدیویی با اهداف غیر رسمی برگزار می شود ، به آن تماس تصویری یا چت تصویری می گویند.

بهتر است بدانیم:

ویدیو کنفرانس یک فناوری است که به کاربران در مکان های مختلف اجازه می دهد تا جلسات حضوری را در زمان واقعی و اغلب بدون هیچ هزینه ای برگزار کنند.

روش های زیادی برای استفاده از فناوری ویدیو کنفرانس وجود دارد ، مانند جلسات شرکت ، جلسات آموزش کار یا خطاب به اعضای هیئت مدیره.

کنفرانس ویدئویی در میان همه گیری جهانی COVID-19 پیشرفت چشمگیری داشت.

ثبات و کیفیت ویدئو کنفرانس ممکن است با سرعت و قابلیت اطمینان اتصال داده ها متغیر باشد.

روش های مختلفی برای انجام ویدئو کنفرانس وجود دارد – مانند استفاده از تلفن های هوشمند ، رایانه لوحی یا رایانه های رومیزی.

ویدیو کنفرانس چگونه کار می کند

مزیت اصلی کنفرانس ویدئویی نسبت به تماس های کنفرانسی تلفنی این است که کاربران می توانند یکدیگر را ببینند ، که به آنها امکان می دهد روابط قوی تری برقرار کنند.

روشهای مختلفی برای انجام ویدئو کنفرانس وجود دارد. افراد ممکن است از دوربین های تحت وب متصل به لپ تاپ ، رایانه لوحی یا رایانه رومیزی استفاده کنند. از تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن که مجهز به دوربین هستند نیز می توان برای اتصال به ویدئو کنفرانس استفاده کرد. در چنین مواردی ، معمولاً از یک بستر نرم افزاری برای انتقال ارتباط از طریق پروتکل های اینترنتی استفاده می شود.

برخی از مشاغل از اتاقهای اختصاصی ویدئو کنفرانس که مجهز به دوربین و صفحه نمایش درجه یک هستند استفاده می کنند تا اطمینان حاصل شود که مکالمه واضح است و ایرادات فنی محدودی وجود دارد. ارائه دهندگان شخص ثالث اغلب سخت افزار مورد نیاز برای انجام ویدئو کنفرانس را نصب و مونتاژ می کنند. تیم خبره ایده نگاه با استفاده از سخت افزارهای قدرتمند وبه روز تمام کارهای لازم جهت راه اندازی ویدیو کنفرانس را فراهم می‌کنند.

موارد استفاده از ویدیو کنفرانس

شرکت هایی که دارای چندین دفتر هستند ممکن است بین مکان های خود ارتباطات تصویری مستقیم برقرار کنند تا به تیم های خود اجازه دهند همکاری بیشتری داشته باشند.

ویدئو کنفرانس همچنین می تواند به عنوان وسیله ای برای انجام آموزش استفاده شود ، به طوری که مربی تقریباً از هر کجا یک کلاس از راه دور را آموزش می دهد. این کار را می توان در زمینه شرکتی انجام داد ، به ویژه برای به دست آوردن دانش کارگران برای انجام بهتر مشاغل خود. دنیای دانشگاهی همچنین می تواند از ویدئو کنفرانس برای ارتباط یک محیط کلاسی سنتی با دانش آموزانی که در فاصله قابل توجهی از مدرسه قرار دارند استفاده کند.

همچنین ممکن است از یک ویدئو کنفرانس برای انجام جلسات منظم با کارکنان شرکت یا مشورت با سهامداران در مورد آخرین فعالیت ها در تجارت استفاده شود. ممکن است برای اعلام تغییرات مهم در یک شرکت ، مانند معرفی مدیرعامل جدید ، یا ارائه اطلاعات به شیوه تعاملی که به همه شرکت کنندگان اجازه می دهد در مورد آنچه که روی صفحه می بینند ، بحث کنند.

گاهی اوقات هتل ها و مراکز کنفرانس خدمات ویدئو کنفرانس را در اختیار مهمانانی قرار می دهد که به چنین خدماتی نیاز دارند. این ممکن است در سوئیت ها یا اتاقهای کنفرانس که برای این منظور مجهز شده اند ارائه شود.

کنفرانس ویدئویی در طول بیماری همه گیر COVID-19 2020-21

پلتفرم های ویدئو کنفرانس مانند Zoom ، Skype و Microsoft Teams شاهد افزایش استفاده در طول همه گیری COVID-19 2020-2021 بودند ، زیرا قرنطینه بسیاری از افراد در سراسر جهان را مجبور کرد از خانه کار کرده و در کلاس های آنلاین شرکت کنند.

کنفرانس ویدئویی به متخصصان اجازه می دهد تا با مشتریان خود ملاقات کرده و مشاوره های فردی ، از جمله مشاوران مالی ، درمانگران ، مربیان و وکلا انجام دهند. در حقیقت ، برخی از مراحل قانونی و پرونده های قضایی به طور کامل به کنفرانس ویدئویی در طول بخش هایی از همه گیری منتقل شد. پزشکان و سایر متخصصان پزشکی نیز از راه دور بسیار بیشتر از قبل از همه گیری این ویروس استفاده کرده اند.

ویدئو کنفرانس چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما