طراحی UX و UI | طراحی UX و UI چیست؟ تفاوت UI و UX

طراحی ux , ui

طراحی UI و طراحی UX دو اصطلاح رایج در طراحی وب و اپلیکیشن هستند. آنها معمولاً در یک اصطلاح واحد ، طراحی UI/UX کنار هم قرار می گیرند و در نگاه سطحی توصیف کننده یک چیز هستند. اغلب یافتن توصیفات کاملی برای تفاوت این دو کار دشواری است. اما نترسید!

در پایان این مقاله ، درک خوبی از تفاوت آنها و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر خواهید داشت. بنابراین بیایید شروع کنیم!

طراحی UI چیست؟

“UI” در طراحی UI مخفف “رابط کاربر” است. رابط کاربر طرح گرافیکی یک برنامه است. این شامل دکمه هایی است که کاربران روی آنها کلیک می کنند ، متنی که می خوانند ، تصاویر ، اسلایدرها ، فیلدهای ورود متن و بقیه مواردی که کاربر با آنها تعامل دارد. این شامل طرح بندی صفحه ، انیمیشن های رابط و تک تک تعاملات ریز است.

این شغل به عهده طراحان UI است. آنها تصمیم می گیرند که برنامه چگونه خواهد بود. آنها باید طرح های رنگی و اشکال دکمه – عرض خطوط و فونت های مورد استفاده برای متن را انتخاب کنند. طراحان رابط کاربری ظاهر و احساس رابط کاربری یک برنامه را ایجاد می کنند.

طراحان UI طراحان گرافیک هستند. آنها به زیبایی شناسی اهمیت می دهند. این به آنها بستگی دارد که اطمینان حاصل کنند که رابط برنامه جذاب است ، از نظر بصری محرک است و دارای تم مناسبی است.

طراحی UX چیست؟

“UX” مخفف “تجربه کاربر” است. تجربه کاربر از برنامه با نحوه تعامل با آن تعیین می شود. آیا تجربه کابر روان و قابل درک است یا گیج کننده؟ تجربه کاربر بر اساس آسان یا دشوار بودن تعامل با عناصر رابط کاربری که طراحان UI ایجاد کرده اند تعیین می شود.

بنابراین طراحان UX نیز نگران رابط کاربری یک برنامه هستند و به همین دلیل است که مردم در مورد تفاوت بین این دو دچار سردرگمی می شوند. اما در حالی که طراحان رابط کاربری وظیفه دارند تا نحوه ظاهر رابط کاربری را تعیین کنند ، طراحان UX وظیفه تعیین نحوه عملکرد رابط کاربری را بر عهده دارند.

آنها ساختار رابط و عملکرد را تعیین می کنند. نحوه سازماندهی و نحوه ارتباط همه قسمتها با یکدیگر. به طور خلاصه ، آنها نحوه عملکرد رابط را طراحی می کنند. اگر به خوبی کار کند و شکافی در آن احساس نشود ، کاربر تجربه خوبی خواهد داشت. اما اگر پیچیده یا غیرقابل تصور باشد ، احتمالاً تجربه کاربری ناپسندی وجود دارد.

طراحان UX چارچوبی را فراهم می‌سازند تا بازخورد کاربران را از تعاملات رابط کاربری خود دریافت کنند.

 آنها این را در طرح های خود ادغام می کنند. برای طراحان UX مهم است که درک جامعی از نحوه تعامل کاربران با برنامه های خود داشته باشند.

UX و UI چگونه با هم کار می کنند

بنابراین یک طراح UX نحوه عملکرد رابط کاربر را تعیین می کند در حالی که طراح UI نحوه ظاهر رابط کاربر را تعیین می کند. این یک فرایند بسیار مشارکتی است و دو تیم طراحی تمایل به همکاری نزدیک دارند.

همانطور که تیم UX جریان برنامه را بررسی می کند مانند چگونگی وجود دکمه‌ها، که شما را در رسیدن به هدف مورد نظرتان راهنمایی می‌کند.

 و چگونه رابط کاربری به طور موثر نیازهای کاربر را برآورده می کند ، تیم UI روی نحوه ظاهر شدن همه این عناصر رابط کار می کند.

بیایید بگوییم در مرحله ای از مراحل طراحی تصمیم گرفته شده است که دکمه هایی باید به یک صفحه نمایش اضافه شود. این امر نحوه سازماندهی دکمه ها را تغییر می دهد و ممکن است نیاز به تغییر شکل یا اندازه آنها داشته باشد. تیم UX بهترین راه را برای قرار دادن دکمه ها تعیین می کند در حالی که تیم های UI طرح های خود را متناسب با طرح جدید تنظیم می کنند. ارتباط مداوم و همکاری بین طراحان UI و UX به شما اطمینان می دهد که رابط کاربری نهایی تا آنجا که می تواند خوب به نظر برسد ، در حالی که کارآمد و بصری نیز کار می کند.

تحقیق امری حیاتی است

تحقیقات برای طراحان UI و UX بسیار حیاتی است. برای هر دو رشته مهم است که تا آنجا که ممکن است اطلاعات خوبی جمع آوری کنند تا در طراحی های مناسب به آنها کمک کند و هر دو از رویکردی مشابه پیروی می کنند.

طراحان UI و UX  در مورد آنچه کاربران از برنامه‌های کاربردی در حال توسعه انتظار دارند، تحقیق می کنند.

تحقیق هر دو اغلب مشابه یکدیگر است. جایی که کاربران واقعی با نسخه های مقیاس بندی شده برخی از عملکردها یا طرح های بصری در حال آزمایش را تعامل می کنند برای اینکه مشخص شود آیا طراحان در مسیر مناسب حرکت می کنند یا خیر. بازخورد کاربران با هر بار تکرار درون سازی و اعمال می شود.

این فرآیند شامل نمونه های اولیه از عناصر رابط به منظور سنجش دقیق پاسخ کاربر به قابلیت های مورد آزمایش است. همچنین می تواند شامل نمونه های اولیه بصری سریع و تست های A/B در نسخه های ممکن از ظاهر و احساس رابط باشد تا مشخص شود کاربر کدام را ترجیح می دهد.

در همه موارد ، تحقیقات به گام هایی که طراحان هنگام ایجاد مشارکت خود برمی دارند ، کمک می کند. با این حال ، اطلاعاتی که طراحان UI و UX به دنبال آن هستند بسیار متفاوت است.

تحقیق در زمینه طراحی رابط کاربری

طراحان رابط کاربری باید مطمئن شوند که زبان تصویری که انتخاب می کنند با کلاس برنامه ای که می نویسند متناسب باشد. آنها سعی می کنند انتظارات کاربران را پیش بینی کنند. اگر تیم شما در حال طراحی برنامه سفر است ، مهم است که در مورد چگونگی توسعه سایر برنامه های سفر در گذشته تحقیق کنید. کدامیک کار کردند؟ کدامیک نکردند؟ از کارهایی که دیگران قبلاً انجام داده اند می توان درس طراحی گرفت.

تحقیقات ممکن است نشان دهد که مردم نمادهای ترسیم شده را به جای اشکال پررنگ ترجیح می دهند. این یک مختصر نگاری تصویری است که مردم با آن راحت هستند و از آن لذت می برند.

زیبایی شناسی دقیق به انتخاب آنها بستگی دارد ، اما “قوانین” اساسی یا نیاز به مطابقت با انتظارات کاربران ، چیزی است که طراحان با مسئولیت خود از آن چشم پوشی می کنند.

نمی گویم نباید ریسک کرد. طراحان رابط کاربری می خواهند طراحی رابط کاربری آنها برجسته و به یاد ماندنی باشد. اما این باید در برابر اطمینان از اینکه مردم هدف عناصری را که روی صفحه قرار می دهید تشخیص دهند ، متعادل باشد.

تحقیق در مورد طراحی UX

طراحی UX کاملا به انتظارات کاربران بستگی دارد. همه تجربیات و تعاملاتی که کاربران با هر برنامه ای که در زندگی خود استفاده کرده اند داشته اند ، به انتظارات آنها در مورد نحوه عملکرد رابط ها کمک کرده است. اگر یک طراح UX از نزدیک با این انتظارات آشنا نباشد ، می تواند ناخواسته یک رابط کاربری را طراحی کند که از نظر آنها منطقی به نظر می رسد ، اما قوانین رایج را نقض می کند. کاربران دوست ندارند یک رابط بسیار متفاوت از آنچه انتظار می رود را ببینند و این می تواند تاثیر منفی بر تجربه آنها بگذارد.

به عنوان مثال ، اکثر مردم با این ایده راحت هستند که دو بار روی یک فایل کلیک کنند تا آن را باز کنند و یک بار آن را انتخاب کنند. این یک رفتار رابط است که تقریباً از زمانی که رابط کاربری گرافیکی بوده ، وجود داشته است.

UI در مقابل UX: دو رشته بسیار متفاوت که با هماهنگی هم کار می کنند

طراحی UI و طراحی UX مجموعه مهارت های بسیار متفاوتی را شامل می شوند ، اما وابستگی زیادی به هم دارند. یک طراحی زیبا نمی تواند یک رابط کاربری ناهموار و گیج کننده داشته باشد و یک تجربه کاربری درخشان و کاملاً مناسب را می توان با طراحی بد و رابط بصری بد که استفاده از برنامه را ناخوشایند می کند ، از بین برد. هر دو طرح UI و UX باید بی عیب و نقص اجرا شوند و کاملاً مطابق انتظارات کاربر از قبل موجود باشد تا یک رابط کاربری/تجربه عالی ایجاد شود. و هنگامی که این ستارگان با هم تراز شوند نتایج می تواند حیرت انگیز باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما