طراحی پلتفرم VoD و پلتفرم اختصاصی IPTV

شاید واژه پلتفرم VoD به گوشتان خورده باشد و یا بارها از کارایی‌های آن استفاده کرده باشید. بیایید قبل از معرفی پلتفرم VoD  یا همان سرویس میزبانی ویدئو ایده نگاه یک توضیح مختصری درباره vod بدهیم. VoD یا (Video on Demand) یا ویدیو به درخواست، یکی از فناوری‌‌های IPVT می‌باشد که این امکان را به کاربران می‌دهد تا فیلم‌ها و برنامه‌های دلخواه خودشان را در هر مکان و زمان که بخواهند به وسیله تلویزیون، تلفن‌همراه، لپ‌تاپ و … تماشا کنند. در واقع می‌توان گفت با استفاده از VoD دیگر نیازی  نیست کاربران برنامه دلخواه خود را  در زمان پخش سراسری تماشا کنند. همچنین این امکان را به آنها می‌دهد تا برنامه را جلو یا عقب بزنند و یا آن را نگه دارند. 

طراحی پلتفرم vod

پلتفرم VoD یا طراحی سامانه هوشمند VoD

پلتفرم VoD  یا همان سرویس میزبانی ویدئو با استفاده از بستر ابری، محتواهای ویدئویی را نگهداری و منتشر می‌کند. از این رو بسیاری از سازمان‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، مجتمع‌های مسکونی و .. از سرویس vod برای پخش ویدئوهای خود استفاده می‌کنند. ایده‌نگاه در جهت پاسخ به نیاز این مراکز با طراحی و تولید سیستم VoD بستری را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند برنامه‌های دلخواه خود را بر روی موبایل، کامپیوتر، تلویزیون هوشمند، تبلت و … تماشا کنند. با استفاده از بستری که ایده‌نگاه برای شما فراهم می‌کند، می‌توانید محتواهای مورد نظر خود را با فرمت‌های مختلف بر روی سرور بارگزاری کنید. بعد از آن سرور محتواهایی را که بارگزاری شده است را با پروتکل‌های استاندارد برای پخش بر روی دستگاه‌های گیرنده مختلف آماده می‌کند.

مزایای سرویس میزبانی ویدئو ایده نگاه

ویدیوهایی که به وسیله VoD ایده‌نگاه میزبانی می شوند، قابل اجرا بر روی تمام مرورگرها و تمام دستگاه‌ها می‌باشد. این ویدئوها قابل پخش بر روی کامپیوتر، لپ‌تاپ، موبایل و تلویزیون‌های دیجیتال می‌باشند. از دیگر مزیت‌های ویدیوهایی که به وسیله vod ایده‌نگاه میزبانی می‌شود این است که ویدیوها با فرمت‌های محتلف برای کابران قابل پخش است. اگر شما هم تولیدکننده و عرضه‌کننده محتوای ویدیویی هستید، می‌توانید با استفاده از پلتفرم VoD یا همان سرویس میزبانی ویدیو محتواهای خود را با انواع قابلیت‌ها و کیفیت‌های مختلف به مخاطبانتان ارائه دهید.

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما