برگزاری وبینار و همایش های آنلاین

اگر شما به دنبال راهکاری برای برگزاری وبینار،همایش آنلاین و یا دوره های آموزشی آنلاین می‌باشید، اول باید بگوییم که راهکار مناسبی را انتخاب کرده اید زیرا برگزاری وبینار و همایش آنلاین مزایای بی شماری نسبت به سمینار حضوری دارد که از مهم ترین مزیت های آن صرفه جویی در هزینه های شماست. دوم اینکه جای درستی آماده اید زیرا ایده‌ نگاه این راهکار را در اختیار شما قرار می‌دهد.

.

برگزاری وبینار

بیایید در مورد برنامه های خود صحبت کنیم

هدف ما چیست؟

هدف از برگزاری همایش آنلاین

در جهان امروزی با توجه به رقابتی شدن همه کسب و کارها و نقش بی بدیل ارتباطات و آموزش بین شرکت ها ، کارمندان ، مشتریان و همینطور هزینه های بالایی که آموزش های حضوری دارد ، آموزش آنلاین یک راه کار خوب و کم هزینه در خصوص رفع نیازهای آموزشی جامعه است .از این جهت شرکت ایده گستران پارس نگاه در راستای این نوع خدمات ، سرویس های برگزاری همایش های حرفه ایی را فعال کرد همینطور پلتفرم لایو نگاه را برای ارائه خدمات و سرویس های آنلاین طراحی کرد .

مراحل برگزاری وبینار توسط تیم ایده نگاه

برگزاری جلسه هماهنگی

برای بهتر برگزار شدن دوره آموزشی ، جلساتی در خصوص هماهنگی اجرای دوره آموزشی با کارگردان هنری  بصورت حضوری برگزار میشود

  • آموزش اساتید و برگزاری آزمایشی رویداد
  • مشاهده مکان محل برگزاری رویداد و امکان سنجی آن
  • بررسی برای طراحی و اجرای نورپردازی
  • بررسی برای جایگذاری دوربین ها ، تریبون ، تخت وایت برد و غیره
  • بررسی فنی در خصوص تست پهنای باند اینترنت
جلسه هماهنگی در برگزاری وبینار
تصویربرداری و صدابرداری در برگزاری وبینار

تصویر برداری و صدا برداری

در دوره های آموزشی با توجه به نوع آموزش و مکان برگزاری دوره ، از تجهیزات استودیویی متناسب با آن استفاده میشود ، برای مثال استفاده از چندین دوربین به همراه میکسر های تصویر و تجهیزات  صدا است ، شایان ذکر است همکاران ما با توجه به داشتن تجربه برگزاری این نوع رویدادها  مناسب ترین کادر تصویر و خروجی لب تاب را برای مخاطب ارسال می کنند  که در جهت انتقال بهتر محتوای آموزشی به کاربران کمک می کند .

تدوین ، صداگزاری ، ویراستاری

پس از برگزاری رویداد تمامی فایل های ضبط شده در قسمت تدوین با نظر کارفرما  مورد ویرایش قرار گرفته و در نهایت پس از تایید یک خروجی اصلاح شده تحویل داده میشود  و در صورت نیاز مشتری به لینک آنلاین ، پس از بارگزاری محتوای ضبط شده لینک آن تحویل داده می شود

ویراستاری در برگزاری وبینار
انتشار وحتوای ویدیویی در برگزاری وبینار

انتشار محتوای آموزشی بصورت آنلاین و برخط

در زمان شروع دوره ، محتوای آموزشی از طریق لینک های تعریف شده در دسترس کاربران قرار می گیرد ، لازم به ذکر است با توجه به اینکه ویدئوی آموزشی دارای ارزش محتوایی می باشد میتوان دسترسی لینک محتوا را  برای کاربرانی که از قبل تعریف شده قرار داد ، در زیر بعضی از امکانات پلتفرم آموزشی آورده شده است

امکان چت (خصوصی عمومی)

با فعال کردن چت در رویداد صاحب محتوای آموزشی می تواند بصورت بر خط با کاربران خود در ارتباط باشد و پاسخگو سوالات کاربران باشد ، امکان انتخاب نوع چت (خصوصی ، عمومی )  امکان پذیر است ، در نوع خصوص کاربر فقط با استاد ارتباط دارد اما در نوع عمومی ، همه پیام ها برای تمام کاربران قابل مشاهده است .

چت در برگزاری وبینار
ضبط رویداد در برگزاری وبینار

ضبط رویداد

در فرایند اجرای پخش زنده به دو صورت محتوای آموزشی ذخیره میشود ، 1- ذخیره سازی رویداد بصورت لوکال و از خروجی میکسر انجام میشود 2- بصورت آنلاین در سرور ذخیره سازی شده و پس از عملیات ترنسکدینگ قابل دسترس برای کاربران تعریف شده قرار می گیرد

مشاهده آمار و اطلاعات

با توجه به این که آمار بازدید در هر رویدادی مهم است ، این  امکان برای برگزار کننده فراهم است که بصورت برخط  از تعداد کاربران خود اطلاع داشته باشد که بصورت نمودار  قابل مشاهده است  ، شایان ذکر است پس از پایان رویداد آمار تکمیلی بصورت اطلاعات و نمودار در دسترس قرار می گیرد که قابلت دانلود نیز دارد

مشاهده آمار در برگزاری وبینار
امنیت و دسترسی در برگزاری وبینار

امنیت و دسترسی

در جهت امنیت محتوا و کمک به ارزش افرینی آن ، این امکان در پلتفرم فراهم شده است . فقط کاربرانی بتوانند در رویداد شرکت کنند که دسترسی برای آنها تعریف شده باشد .

انتخاب هوشمند کيفيت ویدئو

با توجه به  متغیر بودن نوع اینترنت کاربران پخش زنده  و متغیر بودن  پهنای باند اینرنت کاربران در سطح کشور ، ویدئو رویداد  با کیفیت های مختلف تولید و ارسال میشود تا بر اساس سرعت اینترنت کاربر ، بهترین کیفیت انتخاب شود و کاربرانی که محدودیت پهنای باند دارند ، بتوانند به محتوای آموزشی دسترسی داشته باشند .

دامنه اختصاصی

با توجه به رشد روز افزون برگزاری دوره های آموزشی و کلاس ها  ، صاحبان کسب و کار نیاز دارند که رویداد های آنلاین خود را در دامنه یا لینک اختصاصی خود برگزار کنند .

نمونه هایی از برگزاری وبینار و همایش آنلاین توسط ایده نگاه

برگزاری همایش آنلاین

بورس دانا سرمایه

پخش زنده اینترنتی

خودروی شاهین

سرویس پخش زنده

رویدادهای آموزشی آنلاین

برگزاری وبینار
برگزاری همایش آنلاین
برگزاری همایش آنلاین
همایش آنلاین
برگزاری وبینار تخصصی

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما